Navždy Tě budu milovat

    O zařazení titulní melodie z filmu Bodyguard na privátní web „vizit-sezem“ jsme uvažovali už vícekrát. Koho by nechytla za srdce zjitřená chvíle rozloučení dvou hlavních postav filmu v podání Whitney Houston a Kevina Costnera, podepřená víc než líbivou písní „I Will Always Love You“ (Navždy Tě budu milovat). Svědčí o tom ostatně počet shlédnutí sekvence z filmu na you tube, až dosud ji vidělo přes 144 milionů zájemců. Nejsilněji jsme pociťovali potřebu uvést píseň na našem webu po nečekaném úmrtí legendární, výjimečné a všestranné zpěvačky v únoru 2012. Nějak ale zatím stačilo, že nám, i se svým nenaplněným odkazem, trvale rezonovala v myslí.

    Od naší kamarádky Dany z Bratislavy jsme ale před pár dny v příloze jejího e-mailu našli skvostnou spojitost v podobě neskutečného vztahu subtilní pěstounky a mocného lva. Na video jejich setkání po letech, které doprovází melodie z filmu Bodyguard, se vydržíte dívat v němém úžasu a pořád nebudete chtít přestat. Autor jej nazval „Polibek století“ a každého, kdo ho shlédne, vskutku ohromí. Především nevýslovným štěstím, které spatří ve výrazu lva při tom setkání. A přenádherným vztahem obou, až k mnohému lidskému závidění. Video doprovází sdělení, že jedna žena v Kolumbii našla značně podvyživené zraněné lvíče v ohrožení života, vzala ho k sobě a starala se o něj, dokud se jeho stav nezlepšil. Pak už nebylo zbytí a zachráněné zvíře putovalo do jiné privátní ZOO.

    Samozřejmě, že jsme na webu hledali podrobnosti jedinečného příběhu, který se prokazatelně stal. Teď se můžeme podělit o zjištění, že něžný obr se jmenoval Jupiter, měl 13 let a vážil kolem 250 kilogramů, s tlapou „velikosti talíře“. Obětavá zachránkyně, obdařená trvalou lví náklonností, byla Ana Julie Torres z kolumbijského města Cali, kde řadu let pečovala v záchranné stanici Vila Lorena o zvířata „zanedbaná, opuštěná, nebo zabavená ze soukromé zoologické zahrady kolumbijských drogových baronů“.

    „Milující a upřímné objetí Jupitera bylo v mém životě nejsilnějším zážitkem a lesk v jeho očích jakoby mi říkal: děkuji,“ svěřila se paní Torres.

    jš (15 0417)

 

odkazy

www.youtube.com/watch?v=3JWTaaS7LdU     titulní melodie z filmu Bodyguard

www.youtube.com/watch?v=NLB_u695wTg    „polibek století“

www.rd.com/?p=70361                                   článek v žurnálu „Reader´s digest“  z listopadu 2012