orel brousí pařáty

   Expremiér Jiří Paroubek, vykutálený a veselá kopa, se velice přibližnou, snad i méně pravděpodobnou verzí omlazovacího cvičení šikovně přimísil k čínským císařům a jednoduchými kročejemi, označenými jako Techno viking, jakoby chtěl odčinit své velmi nejasné mocenské postoje k Techto párty v roce 2005.

   „Cviky, které Jiří Paroubek čerpá z knihy Monnici Hacklové Omlazovací cvičení Čínských císařů CHUEJ-ČCHUN-KUNG, je třeba předvádět v absolutním klidu na pevné zemi a nejlépe po příjemné teplé koupeli či sprše. Pozor, nesmí být studená!“, to upozornění čerpáme bez jazykové úpravy z anonce ke cvičení. Sama autorka k tomu uvedla, že „praktická příručka představuje soubor cvičení, jež slouží k prodloužení života a mladistvé pružnosti těla. Donedávna tato soustava cviků, vypracovaná taoistickými mnichy, byla držena v tajnosti. Na rozdíl od všeobecně poměrně dobře známého čchi-kungu se jedná o pohybová a dechová cvičení, která jsou založena na 16 jednoduchých pohybech jež si lze osvojit během pouhých několika hodin“. Dodala ovšem, že „je důležité být sám se sebou v míru“. Sestavu převzalo you tube od zpravodajského serveru „Aha!“ v červnu 2012. Jakoukoli přepokládanou součinnost s dechem v něm ale nehledejte. Císař poučen historií Říše středu při pohybech pro omládnutí také dýchá. Středoevropan, zřejmě se spartakiádou v genech, bez dalšího, jen počítá a cvičí.

    www.youtube.com/watch?v=_3b92dqaAF0

    O pět let později (2017) přinesl video producent „pleytvak.cz“ novou verzi cvičení Jiřího Paroubka, jak sám uvádí “čchi-kung a chuej-čchun-kung” zvanou “nová terapie”. Je to patrně cvičení tak zbrusu nové, že to někteří dlouholetí cvičenci čchi-kungu ani nepoznávají. Viditelně hubenější cvičenec ve slušivém běloskvoucím úboru nabídne v první lekci tři cviky: 36krát zacvaká zubama, stejně tak zakloktá a párkrát polkne naprázdno, má to prý být třikrát, ale dělá to desetkrát. V dalších dílech si cvičenec “drží pupík, zaplave si s draky a chová se jako sbíječka”. Ovšem cvik zvaný “orel brousí pařáty” nenechá v klidu nikoho. Jeho opakováním bude vaše mládí opravdu blízko. U všech cviků si dechové cvičení přimyslete. Na co si “brousí pařáty” pětašedesátiletý bývalý politik je zatím v oblasti spekulací.

    www.playtvak.cz/cvicime-s-jirim-paroubkem-cvaka-klokta-a-polyka-fl6-/cvicime-s-jirim-paroubkem.aspx?c=A170427_094006_cvicime-s-paroubkem_kuko

    Dlužíme ještě nenáročné cvičení s názvem „choďte jako robot“. Vhodným doprovodem je hudba v rytmu techna, pokud možno ohlušujícího. Ba i cvičenec sám si vypomáhá rytmickým opakováním mantry „techno“, klade přitom jednu nohu před druhou v součinnosti s pažemi a kosými pohledy na stranu. U mužů levou, u žen pravou. Jde stále kupředu, jak daleko se mu zachce. Nevylučuje se ani zamyšlení nad pomíjivostí světa. Je to prý důležitý cvik na prokrvení. Fiktivní Američan Forrest Gump z románu amerického spisovatele Winston Groom z roku 1986 zase běhal, a jak daleko to dotáhl. Jest-li můžete, vydýchejte to!

    www.youtube.com/watch?v=modRCihGNfc  

    Na závěr přidáváme bonus v podobě článku, zveřejněném v iDNES.cz 30.prosince 2008, který se zamýšlí nad Paroubkovým receptem na úspěch. Opravdu stojí za přečtení! Kromě jiného poskytuje poučný náhled na ozdravné cviky flexibilního politika tehdy a v současnosti. S odstupem času, jak srovnání naznačuje, můžeme mít za prokázané, že mysl a paměť se má procvičovat také.

    zpravy.idnes.cz/paroubkuv-recept-na-uspech-omlazovaci-cviceni-cinskych-cisaru-p73-/domaci.aspx?c=A081230_122035_domaci_ton