klíčenka

O všem možném, co člověku občas vytane na mysli, rezonuje uchem nebo padne do oka, co ohmatá i pohladí svýma rukama a prožije na vlastní kůži, i to, co úžasně procítí. Zaznamenáno a k veřejnému poznání předestřeno. S tím, že ne k veškerému tomu sdělenému hned musí laskavý čtenář našeho webu nutně najít vlastní uchopitelný klíč...

***

Nepřehlédněte!!!

Mapové servery nyní výrazně vylepšují své služby a současně mění způsoby satelitního vyhledávání. Data na našich stránkách tak budeme postupně upravovat. Děkujeme za trpělivost a pochopení.

Upozornění !

Záznamy z Českého Krumlova, Luhačovic a Poděbrad, které jste dříve pročítali na tomto webu, najdete nyní na vizit-tour.webnode.cz/ pod tlačítkem „záznamy“.

***

Tak přece se zrodila čítanka

Zámysl seskládat z vlastních textů „čítanku pro postupný ročník“, tedy čtenáře nejrůznějších věkových kategorií, mi začal běhat hlavou zhruba před padesáti lety, ještě v klapavém čase psacího stroje Zeta. Téměř hotová kdesi zmizela. Teprve v posledku se začala rýsovat v nové podobě spolu s toulkami světem. Bude o poznání, které zůstává v naší mysli prožitými událostmi a poznanými místy v libovolném čase. To je asi ta její nejvýstižnější charakteristika. Zkuste čítanku prolistovat, třeba si ji oblíbíte.

* Více na vizit-citanka.webnode.cz/

***

Tématická alba přitahují 

Těší nás, že v nedlouhém čase od zařazení prvních tématických alb z vlastních fotografií z cest na náš web vizit-sezem, narůstají počty jeho návštěv, bez nadsázky napříč světem (asi přičiněním zatoulaných krajanů). Kromě evropských zemí kupříkladu i z USA, Kanady, Argentiny, Mexika, Brazílie, také Austrálie, Indonésie, Číny, Indie, Pakistanu, Nepálu, Saudské Arábie, Jordánska, Kuvajtu či Japonska, Jižní Koreje, Taiwanu, Hongkongu nebo Kazachstánu. Jeví se to tak, že o tento způsob sdělení a poučení je nejspíš zájem. Ostatně posuďte sami, jestli i pro vás mohou být alba užitečná.

* Více na vizit-sezem.webnode.cz/alba/

***

Unikátní soubor Stolpersteine

Web vizit-sezem přináší v rámci stránek Magen David (Davidova hvězda), věnovaných židovským památkám, unikátní soubor 124 Kamenů zmizelých (Stolpersteine) k uctění památky obětí holocaustu před domy deportovaných lidí. Kameny přibližují těžké osudy někdejších obyvatel a symbolicky jim umožňují návrat domů. Do září 2015 jsme zaznamenali 94 osazených v Brně, 15 v Tišnově, 9 v Lomnici u Tišnova, 3 v Třebíči, 2 v Mikulově a jeden další ve Slavkově u Brna.

* Více na vizit-sezem.webnode.cz/alba/magen-david/kameny-zmizelych/

***

Baltské ostrovy dvakrát zblízka

Zveme laskavé čtenáře k méně obvyklé návštěvě čtrnácti baltských ostrovů prostřednictvím nově upraveného,  výrazněji rozšířeného a doplněného webu. Věříme, že například vyšší počty zařazených fotografií lépe přiblíží naše věru nevšední a nadmíru zajímavé putování po německých ostrovech Rujana a Vilm, dánském ostrově Bornholmu i ostrůvcích Christiansø a Frederiksø, švédských ostrovů Öland, Gotland a Fårö, i finského souostroví Ålandy.

* Více na vizit-baltostrovy.webnode.cz/

***

Boží muka s námi 

Přes deset let vyhledáváme, navštěvujeme a zaznamenáváme boží muka v nejrůznějších koutech naší vlasti i v zahraničí. Setkávání s ojedinělými památníky někdejšího utrpení a příštích nadějí nám přináší mnohé zážitky. Snažíme se je podrobněji zprostředkovat návštěvníkům našeho webu. Počet záznamů námi navštívených božích muk jsme na jaře roku 2015 zaokrouhlili na 400, těší nás to. Jakoby ale potřebného času a možností, ba i sil, přece jen poněkud ubývalo, o vážnějších zdravotních potížích nemluvě. Proto jsme nabídli novinku: vyhledávání božích muk prostřednictvím souřadnic na mapě Google. Za pomocí „oranžového“ pomocníka, jehož kamera dopřává zprostředkované dobrodružství. Takových Street View už najdete na webu 40.

* Více na vizit-bozimuka.webnode.cz/

***

Islandem podruhé 

Po čtyřech letech vzpomínání, předsevzetí i přání, začal návrat na Island přece jenom nabývat konkrétnější obrysy. Ukázalo se, že jsme z té původní sestavy nebyli jediní, kterým ta myšlenka tanula na mysli. Slovo dalo slovo. Návrh trasy poznávání míst Islandu, dříve převážně nenavštívených, přijala Cestovní kancelář Axamit Travel za svůj a možnosti vtělila do přitažlivého itineráře. Dobrý předpoklad skvělého prožitku. Pozornému návštěvníku našeho "islandského" webu neunikne, že záznamy a fotoalba za pochodu přebudováváme.

* Více na vizit-islandem.webnode.cz/

***

Okachlíkované Portugalsko 

Už po návratu z velké cesty po vzdáleném Portugalsku, jsme přemýšleli o tom, co vlastně způsobovalo dřívější odklady poznání této velmi přátelské země. Připadalo nám možná, že je na autokarový poznávací zájezd dost daleko. A my už měli za sebou náročný okruh poznání větší země z iberského poloostrova. Vsadili jsme na nabídku CK Axamit Travel a docela jsme se trefili do nevšedních poznání a prožitků.

* Více na vizit-portugalskem.webnode.cz/

***

 

 

Vyhledávání

Kontakt

vizit-sezem

Puls a impuls mají svůj původ v srdci.

                               Gilbert Keith Chesterton