dvourohý hroch

Jenom shodou okolností přinášíme napoprvé blábol z Deníku z 9. června 2017, z něhož by měl Jaroslav Hašek, uznávaný mystifikátor Světa zvířat, určitě převelikou radost. V tom inkriminovaném dni jsme o tom bezprostředně přinesli zprávu:

17 0609

Charles Darwin je konečně překonán

www.denik.cz/ze_sveta/madarskeho-ekologa-zabil-hroch-chtel-hrochy-chranit-20170608.html

Maďarského ekologa zabil hroch. Zvířata chránil proti pytlákům

Jel do Afriky učit, jak hrochy chránit. Místo toho ho africký lichokopytník usmrtil. 

Hroch dvourohý, zvaný černý Foto: CC0 Public Domain, Pixabay

Ke smrti maďarského ekologa Krisztiana Gyongyia došlo v národním parku Akagera ve Rwandě. Jeho smrt dnes potvrdil ředitel parku Peter Fearnhead. Informovala o tom agenturu AP. Krisztian Gyongyi podporoval návrat černých nosorožců do parku. Školil místní rangery jak se k nosorožcům chovat a jak je chránit.

Minulý měsíc bylo 18 nosorožců dvourohých, někdy nazývaných černých, převezeno do Rwandy z jižní Afriky. Ti zde byli před deseti lety vyhubeni pytláky, kteří je lovili hlavně kvůli rohům, ze kterých se vyrábí ozdobné dýky. V mnoha zemích je zažita mylná představa, že roh nosorožce zvyšuje sexuální potenci.V parku Akagera jich žilo asi padesát, ale v sedmdesátých letech je začali pytláci masivně vybíjet. V divočině dnes přežívají jen v několika málo oblastech.Nosorožec dvourohý je menším ze dvou druhů afrických nosorožců. Je to samotářský a plachý bíložravec. Přes den se nejraději válí v bahně. 

Autor: pk

Senzace zřejmě nepotrvá dlouho a Charles Darwin by se tak nemusel dlouho v hrobě obracet. Webové vydání Deníku tvrzení o dvourohém hrochovi sice v článku odvolalo za pár desítek minut. Co důkaz (alespoň do 10:30 hodin) zbyla jen jeho hypertextová adresa. Jenže tam už je dvourohý hroch zakamuflován. Ne tak ve fotogalerii. Tam si tu raritu můžete prohlédnout na připojené adrese. Jenom taky nevím jak ještě dlouho. 
www.denik.cz/galerie/hroch-dvourohy-cerny.html?mm=7812983&photo=1

Pro pořádek uvádím, že před 12:00 hodinou už tam jako důkaz zbyla jen ta hypertextová adresa.    

(pozn. Hroch není ani dvourohý a není ani lichokopytník, nosorožec je naopak býložravec. I nebo y, to už je jenom malina.)