art galerie dŠ

Být kustodem Art galerie dŠ je skvělý a povznášející pocit. Výstavní síň na privátním webu vizit-sezem začala postupně shromažďovat kresby vnučky Aničky Šestákové (*2003). Z naší Áni roste ilustrátorka. Jednak má k tomu mimořádnou genetickou výbavu po mamce Báře a babičce Alence (i jejich dobré vedení) a také vlastní obdivuhodný pozorovací talent. Leckterému člověku v letech nezbývá, než tiše žasnout, pokud dokonce trochu nezávidí. První obrázek naší výstavky namalovala naše malá výtvarnice ve třech letech. Není třeba cokoli vysvětlovat, její kresby můžete posoudit sami. A pokud bádáte nad názvem Art galerie dŠ, vysvětlení je nasnadě: dŠ znamená, že do sbírky kreseb začíná promlouvat další z děvčat Šestákových, vnučka Ludmila (*2008). A to ještě na svou příležitost trpělivě čeká malá Agátka (*2011). 

* Více na vizit-sezem3.webnode.cz/

 

Další ocenění z Lidic pro naše kreslířky

Na pohledný záhonek Lidických růží už symbolicky vydají úspěchy našich děvčat Aničky a Lidušky v soutěži Mezinárodní dětské výtvarné výstavy v Lidicích.

Letos (2014) ve 42. ročníku přidaly v individuální kategorii naše kreslířky další dvě. Tématem bylo "Rodinné zemědělství aneb Naše zahrádka a pole". Jejich obrázky si můžete prohlédnout v galeriích (v nabídce vlevo).

 
Výtvarné medaile z Lidic a prvenství v národním kole ve hře na akordeon  

Ve čtvrtek 9. května už bylo naprosto jasné, že česká individuální účast malých výtvarníků získala dvě medaile a k naší velké radosti, proč se nepochlubit, se o ně podělila právě naše děvčata. A aby toho nebylo málo, stala se Áňa letos 10. května v Pardubicíchn premiantku Ústředního kola soutěže ve hře na akordeon ve své kategorii. I tento úspěch do art galerie právem patří. Květen si pro ni ale připravil ještě jednu medilovou lahůdku. Více o tom v její galerii Anna (v nabídce vlevo). 

Ocenění viz www.mdvv-lidice.cz/aktualni/oceneni/cr/#s7

140614 šampiónka Anička na you tube ZUŠ v Týně nad Vltavou

www.youtube.com/watch?v=ZCLuxq1V3ws&feature=youtu.be

 

Úspěchu našich děvčat si povšimla také televize

Ve středu 29. května převzala naše děvčata medaile přímo při vernisáži výstavy v Lidicích. Svá výtvarná díla ukazují hned v úvodu reportáže České televize z této události na připojené adrese. Věru dobře se nám na jejich vystoupení dívá.

Reportáž na www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/213411000140529-udalosti-v-regionech/obsah/263999-41-rocnik-mezinarodni-detske-vytvarne-vystavy-lidice/

 

art galerie Anna

*2003

V art galerii dŠ vystavujeme výběr kreseb a linorytů naší Áni od roku 2006. Výtvarným dílům uplynulých dvou let dominují úspěšné kresby ze soutěže O lidickou růži, kde získává ocenění mezi individuálními účastníky (viz stránka art galerie dš na webu vizit-sezem). Naše Áňa se zdárně tuží i v kanoistickém klubu Jiskra v Týně nad Vltavou a své aktivity ještě rozšířila o hru na akordeon, v níž je ve své kategorii premiantkou na jihu Čech, ale i v České republice. Svědčí o tom zcela čerstvý diplom z 10. května 2013, který s pýchou a právem zařazujeme do art galerie naší Áni. A aby byl její květnový výčet úspěchů úplný, přidáváme ještě fotografii ze 60. ročníku Nymburské 500, kde 25. května 2013 získala ve své mládežnické kategorii svou vůbec první bronzovou medaili. Gratulujeme!

* Více na vizit-sezem3.webnode.cz/art-galerie-ds-anna/

 

art galerie Ludmila

*2008

V art galerii dŠ máme z nějakého neznámého důvodu jen pár kreseb naší vnučky Lidušky, ale i ty vypovídají o zděděném kreslířském talentu. 

Více na vizit-sezem3.webnode.cz/art-galerie-ds-ludmila/

 

art galerie Agáta

*2011

Přece jen můžeme naši art galerii dŠ doplnit i o výtvor naší nejmladší vnučky Agátky. Při únorové návštěvě jen tak načrtla taťku jak poslouchá hudbu ze sluchátek. Je víc než jasné, že ani toto jablíčko se kreslířsky nezakutálelo.

* Více na vizit-sezem3.webnode.cz/art-galerie-ds-agata/