Ovčák a úspěšný mladý muž

Následující text jsme získali z elektronické pošty od kamarádky Boženky Kopcové (upraveno)

***

Pase ovčák ovce na zelené louce. Najednou, kde se vzal, tu se vzal, po horské cestě přijíždí bavorák a za ním se zvedají oblaka prachu. Za volantem sedí mladý muž, v obleku od Broniho, který mu skvěle padne, v naleštěných botách od Gucciho, s vázankou D + G a s tmavými brýlemi Ray Ban na očích. Stisknutím tlačítka stáhne okénko, vykloní hlavu a pronese:                                            
"Hej, ovčáku, když ti řeknu, kolik máš ve svém stádě ovcí, dáš mi jednu?"
Ovčák se zvolna otočí k úspěšnému mladému muži a řekne klidně:

"Ale jo, proč ne?"

Úspěšný mladý muž zaparkuje svůj bavorák, vytáhne notebook Dell, připojí ho ke svému mobilu AT&T, pomocí GPS určí svoji polohu, pak se připojí na satelit ESA, kde zadá svoje souřadnice a vyžádá si pořízení řady fotografií s maximálním rozlišením. Pak pomocí Photoshopu otevře pořízené digitální obrázky a exportuje je do zpracovatelského střediska v Hamburku. Během několika vteřin dostane na svůj Palm Pilot zprávu, že obrázky jsou zpracovány a uloženy v databázi SQL. Propojí databázi s Excelem, kde má stovky složitých vzorců, a uploaduje všechna uložená data. Po několika minutách má data zpracována. Vytiskne je na miniaturní barevné tiskárně HP LaserJet jako stopadesátistránkovou zprávu a otočí se k ovčákovi:

"Máš přesně 1586 ovcí!"

"To je pravda. Takže podle naší domluvy si můžete vybrat jednu ovci."

Ovčák pobaveně pozoruje mladého muže, jak se usilovně snaží vecpat jedno vybrané zvíře do kufru svého auta, a pak povídá:

"Když Vám řeknu, jaké je Vaše povolání, vrátíte mi, co jste si vzal?"

Mladý muž se na vteřinu zamyslí a odpoví:

"Jistě."

"Jste konzultant Evropské unie," řekne ovčák. 
Mladému muži spadne čelist: "To je pravda. Jak jste to poznal?"

"Popravdě jsem ani nemusel hádat," povídá ovčák. "Přijel jste, aniž by pro vás kdokoliv poslal. Chtěl jste dostat zaplaceno za odpověď, kterou jsem už dávno znal a na kterou jsem se vůbec neptal. Přitom je naprosto jasné, že o mé práci drek víte,“ vysvětlil ovčák.  

„A teď mi vraťte mého psa!"